ПОВІДОМЛЕННЯ
Рішенням наглядової ради кредитної спілки "Тайстра" виключено з членів КС "Тайстра" Мельника Богдана Федоровича та Кудибин Явдокію Іванівну у зв'язку зі смертю.
ПРАВИЛА застосування електронного підпису та електронної печатки в кредитній спілці "ТАЙСТРА"
Затверджено
Протокол засідання
Правління КС "ТАЙСТРА"
від 03 січня 2024 р. №1-24-Пр
ПРАВИЛА
застосування електронного підпису та електронної печатки в кредитній спілці «ТАЙСТРА»
1. Загальні положення
1.1. Правила застосування електронного підпису та електронної печатки в кредитній спілці «ТАЙСТРА» (далі – Правила) є внутрішнім документом КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ “ТАЙСТРА” (далі – КС), який визначає основні засади застосування електронного підпису та електронної печатки у КС.
1.2. Правила розроблені відповідно до вимог чинного законодавства на підставі:
Цивільного кодексу України;
Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”;
Закону України “Про електронні довірчі послуги”;
Положення про використання електронного підпису та електронної печатки, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 20.12.2023 р. № 172;
інших нормативно-правових актів, прийнятих для виконання та відповідно до законів України.
1.3. КС у своїй діяльності може створювати як документ на папері так й електронні документи.
Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.
Якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.
1.4. Для підписання електронних документів у КС використовуються:
кваліфікований електронний підпис (надалі - КЕП);
кваліфікована електронна печатка.
1.5. Порядок отримання КЕП та кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) встановлюється відповідно до Регламенту роботи та вимог АЦСК, у якому отримується КЕП.
1.6. Порядок дій щодо здійснення заходів підписання документів, які визначено в цьому Положенні, не є вичерпним та може додатково регламентуватись іншими внутрішніми
документами КС.
1.7. Відповідальність за організацію застосування електронного підпису та електронної печатки в КС несе Голова правління КС.
2. Порядок створення і засвідчення електронної копії з паперового документа
2.1. Електронна копія з паперового документу створюється шляхом сканування або фотографування виключно з оригіналу паперового документу.
Текст паперового документу не повинен містити ознак виправлень від руки або інших фізичних пошкоджень.
2.2. КС не приймає в роботу скан- та/або фото- копії документів, що створені не з оригіналу (за виключенням копій документів, засвідчених нотаріально), із явними ознаками пошкодження документів (містять закреслені слова, підчистки, приписки, залиті сторінки, зміни, внесені від руки, а також інші механічні помилки).
2.3. Електронна копія з паперового документа засвідчується накладанням КЕП відповідно до вимог законодавства.
Електронна копія без КЕП прирівнюється до незасвідченої електронної копії з оригіналу паперового документу.
2.4. Підписувач, який фактично здійснив накладання КЕП на електронну копію з паперового документа, цим самим засвідчує, що вміст електронної копії відповідає паперовому документу і застосування КЕП здійснено свідомо.
3. Порядок створення і засвідчення паперової копії електронного документа
3.1. Копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.
3.2. За необхідності формування паперової копії з електронного документа, уповноважений працівник КС зобов'язаний перевірити цілісність електронного документу за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
3.3. У випадку відсутності ознак порушення цілісності електронного документу уповноважений працівник КС проводить його друкування.
3.4. На паперову копію електронного документу наноситься наступна інформація:
згідно з оригіналом
що документ є копією з електронного документа і що електронний документ підписаний КЕП, прізвище, власне ім’я підписанта
найменування посади (за наявності), особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її власне ім’я та прізвище;
дата засвідчення копії.
3.5. Паперова копія електронного документу, яка складається з двох і більше аркушів повинна бути пронумерована, прошита із зазначенням кількості аркушів.
4. Порядок виявлення будь-яких змін в електронному документі, в електронній копії з паперового документа
4.1. Перевірка цілісності електронного документу проводиться шляхом перевірки електронного підпису підписувачів.
4.2. Перевірка цілісності, достовірності та авторства електронних документів здійснюється КС за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
4.3. Відповідальність за виявлення будь-яких змін в електронних документах покладається на працівників КС, які у своїй діяльності та/або процесах створюють, супроводжують електронні документи.
5. Порядок виявлення будь-яких змін електронного підпису після підписання електронного документа
5.1. Перевірка електронного підпису на предмет пошкодження та аутентифікації здійснюється КС за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
5.2. В разі негативного результату перевірки подальша обробка та збереження електронного документа в КС припиняється.
5.3. У випадку компрометації особистого ключа автора електронного документа всі електронні документи, підписані з використанням такого КЕП після часу компрометації вважаються недійсними.
6. Порядок використання електронного підпису та електронних печаток КС
6.1. Електронний документ має бути оформлений за загальними правилами документування і мати реквізити, що встановлені для аналогічного документа у паперовій формі.
6.2. Накладанням КЕП та/або кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) завершується створення електронного документа.
У разі створення електронного документа з використанням більш як одного КЕП та/або більш як однієї кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) його створення завершується накладанням КЕП або кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) останнім підписувачем чи створювачем кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) відповідно до технології створення такого електронного документа.
6.3. КЕП має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.
6.4. Підписувач, який накладає на електронний документ КЕП, цим самим засвідчує, що ознайомився з усім текстом документа, повністю зрозумів його зміст, не має заперечень до тексту документа (або його заперечення внесені як окремий реквізит документа) і свідомо застосовував свій електронний підпис у контексті, передбаченому документом (підписав, затвердив, погодив, завізував, засвідчив, ознайомився).
6.5. Підписувач зобов’язаний під час створення КЕП перевірити чинність свого кваліфікованого сертифіката відкритого ключа підписувача.
Підписувачу забороняється створювати КЕП, якщо кваліфікований сертифікат відкритого ключа підписувача є нечинним або одержати інформацію про його статус неможливо.
6.6. Під час використання КЕП КС забезпечує приймання, реєстрацію, підтвердження про отримання електронних документів із створеними КЕП з дотриманням вимог законодавства України у сфері електронного документообігу.
6.7. КС у своїй діяльності може створювати кваліфіковану електронну печатку.
КС для застосування кваліфікованої електронної печатки отримує послуги від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг у випадках, визначених законодавством України.
КС має право використовувати більше ніж одну кваліфіковану електронну печатку.
6.8. Кваліфікована електронна печатка створюється, якщо:
1) відповідно до законодавства України потрібно засвідчити дійсність підпису на електронних документах;
2) відповідно до законодавства України проставлення печатки вимагається для засвідчення відповідності копій документів оригіналам;
3) потрібно підтвердити повноваження представника юридичної особи на використання електронного підпису у контексті, передбаченому документом (підписання, затвердження, погодження, візування, засвідчення, ознайомлення).
6.9. Кваліфікована електронна печатка має презумпцію цілісності електронних даних і достовірності походження електронних даних, з якими вона пов’язана.
6.10. Створення кваліфікованих електронних печаток для електронних документів здійснюють працівники КС, які мають на це повноваження.
Працівники КС, яким надається право створення кваліфікованих електронних печаток для електронних документів, призначаються наказом Голови правління КС.
6.11. Створювач електронної печатки зобов’язаний під час створення кваліфікованої електронної печатки здійснити перевірку чинності кваліфікованого сертифіката електронної печатки.
Створювачу електронної печатки забороняється створювати кваліфіковану електронну печатку, якщо кваліфікований сертифікат електронної печатки є нечинним або одержати інформацію про його статус неможливо.
7. Порядок виявлення будь-яких змін в електронному документі, в електронній копії з паперового документа після використання електронної печатки
7.1. Перевірка цілісності електронного документу проводиться шляхом перевірки електронного підпису підписувачів та електронної печатки.
7.2. Перевірка цілісності, достовірності та авторства електронних документів здійснюється КС за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
7.3. Відповідальність за виявлення будь-яких змін в електронних документах покладається на працівників КС, які у своїй діяльності та/або процесах створюють, супроводжують електронні документи.
8. Порядок виявлення будь-яких змін електронної печатки після її використання для засвідчення електронного документа, електронної копії з паперового документа
8.1. Перевірка електронної печатки на предмет пошкодження та аутентифікації здійснюється КС за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
8.2. В разі негативного результату перевірки подальша обробка та збереження електронного документа в КС припиняється.
9. Прикінцеві положення
9.1. Ці Правила набувають чинності з 23.03.2024.
9.2. КС забезпечує безперешкодний доступ клієнтів/потенційних клієнтів до цих Правил шляхом розміщення його на офіційному сайті КС.
9.3. У випадку невідповідності будь-якої частини цих Правил законодавству України, в тому числі у зв’язку з прийняттям нових законодавчих актів, або внесенням змін до чинних, ці Правила будуть діяти лише в частині, яка не суперечить законодавству України, до внесення відповідних змін до цих Правил.
9.4. Усі питання, не врегульовані цими Правилами, регулюються чинним законодавством України та іншими внутрішніми документами КС.
9.5. Ці Правила переглядається у міру необхідності. Відповідальність за актуалізацію цих Правил покладається на Правління КС.
Затверджено
наказом Голови правління
КС "ТАЙСТРА"
№ 2 від 22 березня 2024 р.
ПОЛОЖЕННЯ
про застосування електронного підпису
1. Загальні положення
1.1. Положення про застосування електронного підпису (далі – Положення) є внутрішнім документом КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ “ТАЙСТРА” (далі – КС), який визначає основні засади застосування електронного підпису у КС.
1.2. Положення розроблене відповідно до вимог чинного законодавства на підставі:
Цивільного кодексу України;
Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”;
Закону України “Про електронні довірчі послуги”
Положення про використання електронного підпису та електронної печатки, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 20.12.2023 р. № 172;
інших нормативно-правових актів, прийнятих для виконання та відповідно до законів України.
1.3. КС у своїй діяльності може створювати як документ на папері так й електронні документи.
Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.
Якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.
1.4. Для підписання електронних документів у КС використовуються:
кваліфікований електронний підпис (надалі - КЕП);
кваліфікована електронна печатка.
1.5. Порядок отримання КЕП та кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) встановлюється відповідно до Регламенту роботи та вимог АЦСК, у якому отримується КЕП.
1.6. Порядок дій щодо здійснення заходів підписання документів, які визначено в цьому Положенні, не є вичерпним та може додатково регламентуватись іншими внутрішніми
документами КС.
1.7. Відповідальність за організацію застосування електронного підпису та електронної печатки в КС несе Голова правління КС.
2. Порядок створення і засвідчення електронної копії з паперового документа
2.1. Електронна копія з паперового документу створюється шляхом сканування або фотографування виключно з оригіналу паперового документу.
Текст паперового документу не повинен містити ознак виправлень від руки або інших фізичних пошкоджень.
2.2. КС не приймає в роботу скан- та/або фото- копії документів, що створені не з оригіналу (за виключенням копій документів, засвідчених нотаріально), із явними ознаками пошкодження документів (містять закреслені слова, підчистки, приписки, залиті сторінки, зміни, внесені від руки, а також інші механічні помилки).
2.3. Електронна копія з паперового документа засвідчується накладанням КЕП відповідно до вимог законодавства.
Електронна копія без КЕП прирівнюється до незасвідченої електронної копії з оригіналу паперового документу.
2.4. Підписувач, який фактично здійснив накладання КЕП на електронну копію з паперового документа, цим самим засвідчує, що вміст електронної копії відповідає паперовому документу і застосування КЕП здійснено свідомо.
3. Порядок створення і засвідчення паперової копії електронного документа
3.1. Копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.
3.2. За необхідності формування паперової копії з електронного документа, уповноважений працівник КС зобов'язаний перевірити цілісність електронного документу за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
3.3. У випадку відсутності ознак порушення цілісності електронного документу уповноважений працівник КС проводить його друкування.
3.4. На паперову копію електронного документу наноситься наступна інформація:
згідно з оригіналом
що документ є копією з електронного документа і що електронний документ підписаний КЕП, прізвище, власне ім’я підписанта
найменування посади (за наявності), особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її власне ім’я та прізвище;
дата засвідчення копії.
3.5. Паперова копія електронного документу, яка складається з двох і більше аркушів повинна бути пронумерована, прошита із зазначенням кількості аркушів.
4. Порядок виявлення будь-яких змін в електронному документі, в електронній копії з паперового документа
4.1. Перевірка цілісності електронного документу проводиться шляхом перевірки електронного підпису підписувачів.
4.2. Перевірка цілісності, достовірності та авторства електронних документів здійснюється КС за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
4.3. Відповідальність за виявлення будь-яких змін в електронних документах покладається на працівників КС, які у своїй діяльності та/або процесах створюють, супроводжують електронні документи.
5. Порядок виявлення будь-яких змін електронного підпису після підписання електронного документа
5.1. Перевірка електронного підпису на предмет пошкодження та аутентифікації здійснюється КС за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
5.2. В разі негативного результату перевірки подальша обробка та збереження електронного документа в КС припиняється.
5.3. У випадку компрометації особистого ключа автора електронного документа всі електронні документи, підписані з використанням такого КЕП після часу компрометації вважаються недійсними.
6. Порядок використання електронного підпису та електронних печаток КС
6.1. Електронний документ має бути оформлений за загальними правилами документування і мати реквізити, що встановлені для аналогічного документа у паперовій формі.
6.2. Накладанням КЕП та/або кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) завершується створення електронного документа.
У разі створення електронного документа з використанням більш як одного КЕП та/або більш як однієї кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) його створення завершується накладанням КЕП або кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) останнім підписувачем чи створювачем кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) відповідно до технології створення такого електронного документа.
6.3. КЕП має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.
6.4. Підписувач, який накладає на електронний документ КЕП, цим самим засвідчує, що ознайомився з усім текстом документа, повністю зрозумів його зміст, не має заперечень до тексту документа (або його заперечення внесені як окремий реквізит документа) і свідомо застосовував свій електронний підпис у контексті, передбаченому документом (підписав, затвердив, погодив, завізував, засвідчив, ознайомився).
6.5. Підписувач зобов’язаний під час створення КЕП перевірити чинність свого кваліфікованого сертифіката відкритого ключа підписувача.
Підписувачу забороняється створювати КЕП, якщо кваліфікований сертифікат відкритого ключа підписувача є нечинним або одержати інформацію про його статус неможливо.
6.6. Під час використання КЕП КС забезпечує приймання, реєстрацію, підтвердження про отримання електронних документів із створеними КЕП з дотриманням вимог законодавства України у сфері електронного документообігу.
6.7. КС у своїй діяльності може створювати кваліфіковану електронну печатку.
КС для застосування кваліфікованої електронної печатки отримує послуги від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг у випадках, визначених законодавством України.
КС має право використовувати більше ніж одну кваліфіковану електронну печатку.
6.8. Кваліфікована електронна печатка створюється, якщо:
1) відповідно до законодавства України потрібно засвідчити дійсність підпису на електронних документах;
2) відповідно до законодавства України проставлення печатки вимагається для засвідчення відповідності копій документів оригіналам;
3) потрібно підтвердити повноваження представника юридичної особи на використання електронного підпису у контексті, передбаченому документом (підписання, затвердження, погодження, візування, засвідчення, ознайомлення).
6.9. Кваліфікована електронна печатка має презумпцію цілісності електронних даних і достовірності походження електронних даних, з якими вона пов’язана.
6.10. Створення кваліфікованих електронних печаток для електронних документів здійснюють працівники КС, які мають на це повноваження.
Працівники КС, яким надається право створення кваліфікованих електронних печаток для електронних документів, призначаються наказом Голови правління КС.
6.11. Створювач електронної печатки зобов’язаний під час створення кваліфікованої електронної печатки здійснити перевірку чинності кваліфікованого сертифіката електронної печатки.
Створювачу електронної печатки забороняється створювати кваліфіковану електронну печатку, якщо кваліфікований сертифікат електронної печатки є нечинним або одержати інформацію про його статус неможливо.
7. Порядок виявлення будь-яких змін в електронному документі, в електронній копії з паперового документа після використання електронної печатки
7.1. Перевірка цілісності електронного документу проводиться шляхом перевірки електронного підпису підписувачів та електронної печатки.
7.2. Перевірка цілісності, достовірності та авторства електронних документів здійснюється КС за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
7.3. Відповідальність за виявлення будь-яких змін в електронних документах покладається на працівників КС, які у своїй діяльності та/або процесах створюють, супроводжують електронні документи.
8. Порядок виявлення будь-яких змін електронної печатки після її використання для засвідчення електронного документа, електронної копії з паперового документа
8.1. Перевірка електронної печатки на предмет пошкодження та аутентифікації здійснюється КС за допомогою сайту Центрального засвідчувального органу або іншого онлайн сервісу одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг або інших установлених законодавством технічних способів.
8.2. В разі негативного результату перевірки подальша обробка та збереження електронного документа в КС припиняється.
9. Прикінцеві положення
9.1. Це Положення набуває чинності з дня його затвердження Головою правління КС.
9.2. КС забезпечує безперешкодний доступ клієнтів/потенційних клієнтів до цього Положення шляхом розміщення його на офіційному сайті КС.
9.3. У випадку невідповідності будь-якої частини цього Положення законодавству України, в тому числі у зв’язку з прийняттям нових законодавчих актів, або внесенням змін до чинних, це Положення буде діяти лише в частині, яка не суперечить законодавству України, до внесення відповідних змін до цього Положення.
9.4. Усі питання, не врегульовані цим Положенням, регулюються чинним законодавством України та іншими внутрішніми документами КС.
9.5. Це Положення переглядається у міру необхідності. Відповідальність за актуалізацію цього Положення покладається на Голову правління КС.
Інформація клієнту на виконання вимог частини 2 статті 12 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 р. №2664-ІІІ (2)
Інформація клієнту на виконання вимог частини 2 статті 12 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 р. №2664-ІІІ
1. ОСОБА, ЯКА НАДАЄ ФІНАНСОВІ ПОСЛУГИ |
|
1.1. |
Найменування: Кредитна спiлка «Тайстра» Місцезнаходження: 77500,Івано-Франківська область,Долинський район,місто Долина,вулиця Пушкіна,будинок 5. Адреса електронної пошти кредитної спілки: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Адреса, за якою приймаються скарги споживачів фінансових послуг: 77500, Івано-Франківська область,Долинський район,місто Долина,вулиця Пушкіна,будинок 5. |
1.2. |
Особа, яка надає посередницькі послуги відсутня. |
1.3. |
Відомості про державну реєстрацію кредитної спілки: Дата державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі:17.09.2004 Дата запису:17.09.2004 Номер запису:1 108 102 0000 000062 |
1.4. |
Інформація щодо включення кредитної спілки до державного реєстру фінансових установ: Включена до ДРФУ на підставі рішення Дерфінпослуг від 16.11.2004 №2802 Реєстраційний номер 14101209 Серія та номер свідоцтва: КС № 569 Дата видачі свідоцтва: 16.11.2004 |
1.5. |
Інформація щодо наявності в кредитної спілки, права на надання відповідної фінансової послуги: |
ЗАЛУЧЕННЯ ФІНАНСОВИХ АКТИВІВ ІЗ ЗОБОВ’ЯЗАННЯМ ЩОДО НАСТУПНОГО ЇХ ПОВЕРНЕННЯ 26.01.2017р. розпорядженням № 162 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг ліцензія на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки актуалізована шляхом зміни її назви на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг, а саме на залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення. Статус ліцензії: чинна, безстрокова. |
|
НАДАННЯ КОШТІВ У ПОЗИКУ, В ТОМУ ЧИСЛІ І НА УМОВАХ ФІНАНСОВОГО КРЕДИТУ 13.04.2017р. розпорядженням № 1152 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг видано ліцензію на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), а саме надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту. |
|
1.6. |
Контактна інформація органу, який здійснює державне регулювання щодо діяльності кредитної спілки у сфері фінансових послуг: Національний банк України, місцезнаходження: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, телефон: 0 800 505 240, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , веб-сайт https://bank.gov.ua/. Для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601 |
2. ФІНАНСОВА ПОСЛУГА - ЗАГАЛЬНА СУМА ЗБОРІВ, ПЛАТЕЖІВ ТА ІНШИХ ВИТРАТ, ЯКІ ПОВИНЕН СПЛАТИТИ КЛІЄНТ, ВКЛЮЧНО З ПОДАТКАМИ, АБО ЯКЩО КОНКРЕТНИЙ РОЗМІР НЕ МОЖЕ БУТИ ВИЗНАЧЕНИЙ - ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ТАКИХ ВИТРАТ |
|
Згідно пп. 165.1.29. п. 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (надалі – ПК України), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: основна сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається йому, а також основна сума кредиту, що отримується платником податку (протягом строку дії договору), у тому числі фінансового кредиту, забезпеченого заставою, на визначений строк та під проценти. Відповідно до п. 170.4. ст. 170 ПК України, при отримані фізичною особою процентів від спілки за договором про залучення внеску (вкладу) на депозитний рахунок, кредитною спілкою, як податковим агентом під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів, у строки, визначені ПК України для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 ПК України (18%), із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці. У податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, ощадного (депозитного) сертифіката, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані такі доходи. Згідно п. п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. |
|
Кредитна спілка здійснює нарахування процентів за користування кредитами на підставі кредитних договорів в останній день кожного місяця та в день, визначений умовами укладеного з членом кредитної спілки договору. Нарахування процентів за договорами кредиту відбувається за фактичний строк користування кредитом і починається з наступного дня після отримання членом кредитної спілки суми кредиту, а припиняється в день остаточного розрахунку за кредитом. Для цілей розрахунку процентів за кредитом використовується календарний рік. Нарахування і сплата процентів проводиться на залишок заборгованості за кредитом/початкову суму. |
|
3. ДОГОВІР ПРО НАДАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ |
|
3.1. |
Наявність у клієнта права на відмову від договору про надання фінансових послуг – право наявне згідно Договору про споживчий кредит. |
3.2. |
Строк, протягом якого клієнтом може бути використано право на відмову від договору, а також інші умови використання права на відмову від договору Позичальник має право протягом 14 календарних днів з дня укладення договору про споживчий кредит відмовитись від цього договору без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів. Про намір відмовитися від цього договору Позичальник повідомляє Кредитодавця у письмовій формі до закінчення чотирнадцятиденного строку. Протягом семи календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від цього договору Позичальник зобов’язаний повернути Кредитодавцю грошові кошти, одержані згідно з цим договором, та сплатити проценти за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою цим договором. Позичальник не зобов’язаний сплачувати будь-які інші платежі у зв’язку з відмовою від цього договору. Право на відмову від договору про споживчий кредит не застосовується у випадках, передбачених законодавством України. |
3.3. |
Мінімальний строк дії договору (якщо застосовується): мінімальний строк дії договору не застосовується. |
3.4. |
Наявність у клієнта права розірвати чи припинити договір, права дострокового виконання договору, а також наслідки таких дій |
Кредитний договір Позичальник має право достроково розірвати кредитний договір лише за умови дострокового повернення кредиту та сплати процентів за користування кредитом, та інших платежів по цьому Договору якщо вони є. Позичальник має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів. Договором про споживчий кредит може бути передбачено обов’язок повідомлення кредитодавця про намір дострокового повернення споживчого кредиту з оформленням відповідного документа. Якщо Позичальник скористався правом повернення споживчого кредиту шляхом збільшення суми періодичних платежів, кредитодавець зобов’язаний здійснити відповідне коригування зобов’язань споживача у бік їх зменшення та на вимогу споживача надати йому новий графік платежів. Договором про споживчий кредит може встановлюватися порядок дострокового повернення споживчого кредиту. Позичальник у разі дострокового повернення споживчого кредиту сплачує кредитодавцю проценти за користування кредитом та вартість усіх послуг, пов’язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту, за період фактичного користування кредитом. Кредитодавцю забороняється відмовляти споживачу в прийнятті платежу у разі дострокового повернення споживчого кредиту. Кредитодавцю забороняється встановлювати споживачу будь-яку плату, пов’язану з достроковим поверненням споживчого кредиту. |
|
Договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок Вкладник має право достроково в односторонньому порядку розірвати договір з дотриманням таких правил: 1) Вкладник зобов'язаний повідомити кредитну спілку про свій намір достроково розірвати договір не пізніше, ніж за 20 (двадцять) робочих днів до запланованої дати розірвання цього договору; 2) Якщо Договором передбачено перерахунок нарахованих на Вклад процентів, Вкладник зобов’язаний повернути Спілці надмірно отримані проценти. Повернення надмірно отриманих процентів може здійснюватись: * шляхом їх внесення до каси кредитної спілки; * шляхом їх внесення на поточний рахунок кредитної спілки у банку; * шляхом їх відрахування з грошових коштів за Вкладом, які б мали бути повернуті Вкладнику, згідно умов договору. 3) Кредитна спілка зобов’язана повернути Вкладнику всі належні йому грошові кошти відповідно до умов договору упродовж 5 (п’яти) робочих днів з дати, вказаної Вкладником як запланованої дати розірвання договору. 4) Днем припинення нарахування процентів за Вкладом є запланована дата розірвання договору вказана Вкладником в повідомленні про дострокове розірвання договору. |
|
3.5. |
Порядок внесення змін та доповнень до договору Будь-які зміни і доповнення до Договору дійсні за умови, якщо вони вчинені в письмовій формі і підписані сторонами, шляхом укладення додаткового договору. |
3.6. |
Неможливість збільшення фіксованої процентної ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги Тип процентної ставки – фіксована, не може бути збільшена. |
4. МЕХАНІЗМИ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ: |
|
4.1. |
Можливість та порядок позасудового розгляду скарг споживачів фінансових послуг 1. Скарги споживача фінансових послуг кредитною спілкою в позасудовому порядку розглядаються згідно Закону України «Про звернення громадян» за місцезнаходженням кредитної спілки. 2. Споживач фінансових послуг може звернутися із скаргою для позасудового розгляду згідно законодавства до: - Національний банк України, місцезнаходження: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, телефон: 0 800 505 240, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , веб-сайт https://bank.gov.ua/. Для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601 - Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) адреса: 01001, м. Київ, вул. Б.Грінченка, 1, тел.: 279-12-70; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , http://www.consumer.gov.ua |
4.2. |
Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства Законодавством не передбачено наявність у кредитної спілки гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються при наданні фінансової послуги |
Інформація клієнту на виконання вимог частини 2 статті 12 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 р. №2664-ІІІ
Інформація клієнту на виконання вимог частини 2 статті 12 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 р. №2664-ІІІ
1. ОСОБА, ЯКА НАДАЄ ФІНАНСОВІ ПОСЛУГИ |
|
1.1. |
Найменування: Кредитна спiлка «Тайстра» Місцезнаходження: 77500,Івано-Франківська область,Долинський район,місто Долина,вулиця Пушкіна,будинок 5. Адреса електронної пошти кредитної спілки: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Адреса, за якою приймаються скарги споживачів фінансових послуг: 77500, Івано-Франківська область,Долинський район,місто Долина,вулиця Пушкіна,будинок 5. |
1.2. |
Особа, яка надає посередницькі послуги відсутня. |
1.3. |
Відомості про державну реєстрацію кредитної спілки: Дата державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі:17.09.2004 Дата запису:17.09.2004 Номер запису:1 108 102 0000 000062 |
1.4. |
Інформація щодо включення кредитної спілки до державного реєстру фінансових установ: Включена до ДРФУ на підставі рішення Дерфінпослуг від 16.11.2004 №2802 Реєстраційний номер 14101209 Серія та номер свідоцтва: КС № 569 Дата видачі свідоцтва: 16.11.2004 |
1.5. |
Інформація щодо наявності в кредитної спілки, права на надання відповідної фінансової послуги: |
ЗАЛУЧЕННЯ ФІНАНСОВИХ АКТИВІВ ІЗ ЗОБОВ’ЯЗАННЯМ ЩОДО НАСТУПНОГО ЇХ ПОВЕРНЕННЯ 26.01.2017р. розпорядженням № 162 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг ліцензія на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки актуалізована шляхом зміни її назви на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг, а саме на залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення. Статус ліцензії: чинна, безстрокова. |
|
НАДАННЯ КОШТІВ У ПОЗИКУ, В ТОМУ ЧИСЛІ І НА УМОВАХ ФІНАНСОВОГО КРЕДИТУ 13.04.2017р. розпорядженням № 1152 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг видано ліцензію на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), а саме надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту. |
|
1.6. |
Контактна інформація органу, який здійснює державне регулювання щодо діяльності кредитної спілки у сфері фінансових послуг: Національний банк України, місцезнаходження: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, телефон: 0 800 505 240, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , веб-сайт https://bank.gov.ua/. Для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601 |
2. ФІНАНСОВА ПОСЛУГА - ЗАГАЛЬНА СУМА ЗБОРІВ, ПЛАТЕЖІВ ТА ІНШИХ ВИТРАТ, ЯКІ ПОВИНЕН СПЛАТИТИ КЛІЄНТ, ВКЛЮЧНО З ПОДАТКАМИ, АБО ЯКЩО КОНКРЕТНИЙ РОЗМІР НЕ МОЖЕ БУТИ ВИЗНАЧЕНИЙ - ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ТАКИХ ВИТРАТ |
|
Згідно пп. 165.1.29. п. 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (надалі – ПК України), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: основна сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається йому, а також основна сума кредиту, що отримується платником податку (протягом строку дії договору), у тому числі фінансового кредиту, забезпеченого заставою, на визначений строк та під проценти. Відповідно до п. 170.4. ст. 170 ПК України, при отримані фізичною особою процентів від спілки за договором про залучення внеску (вкладу) на депозитний рахунок, кредитною спілкою, як податковим агентом під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів, у строки, визначені ПК України для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 ПК України (18%), із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці. У податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, ощадного (депозитного) сертифіката, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані такі доходи. Згідно п. п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. |
|
Кредитна спілка здійснює нарахування процентів за користування кредитами на підставі кредитних договорів в останній день кожного місяця та в день, визначений умовами укладеного з членом кредитної спілки договору. Нарахування процентів за договорами кредиту відбувається за фактичний строк користування кредитом і починається з наступного дня після отримання членом кредитної спілки суми кредиту, а припиняється в день остаточного розрахунку за кредитом. Для цілей розрахунку процентів за кредитом використовується календарний рік. Нарахування і сплата процентів проводиться на залишок заборгованості за кредитом/початкову суму. |
|
3. ДОГОВІР ПРО НАДАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ |
|
3.1. |
Наявність у клієнта права на відмову від договору про надання фінансових послуг – право наявне згідно Договору про споживчий кредит. |
3.2. |
Строк, протягом якого клієнтом може бути використано право на відмову від договору, а також інші умови використання права на відмову від договору Позичальник має право протягом 14 календарних днів з дня укладення договору про споживчий кредит відмовитись від цього договору без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів. Про намір відмовитися від цього договору Позичальник повідомляє Кредитодавця у письмовій формі до закінчення чотирнадцятиденного строку. Протягом семи календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від цього договору Позичальник зобов’язаний повернути Кредитодавцю грошові кошти, одержані згідно з цим договором, та сплатити проценти за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою цим договором. Позичальник не зобов’язаний сплачувати будь-які інші платежі у зв’язку з відмовою від цього договору. Право на відмову від договору про споживчий кредит не застосовується у випадках, передбачених законодавством України. |
3.3. |
Мінімальний строк дії договору (якщо застосовується): мінімальний строк дії договору не застосовується. |
3.4. |
Наявність у клієнта права розірвати чи припинити договір, права дострокового виконання договору, а також наслідки таких дій |
Кредитний договір Позичальник має право достроково розірвати кредитний договір лише за умови дострокового повернення кредиту та сплати процентів за користування кредитом, та інших платежів по цьому Договору якщо вони є. Позичальник має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів. Договором про споживчий кредит може бути передбачено обов’язок повідомлення кредитодавця про намір дострокового повернення споживчого кредиту з оформленням відповідного документа. Якщо Позичальник скористався правом повернення споживчого кредиту шляхом збільшення суми періодичних платежів, кредитодавець зобов’язаний здійснити відповідне коригування зобов’язань споживача у бік їх зменшення та на вимогу споживача надати йому новий графік платежів. Договором про споживчий кредит може встановлюватися порядок дострокового повернення споживчого кредиту. Позичальник у разі дострокового повернення споживчого кредиту сплачує кредитодавцю проценти за користування кредитом та вартість усіх послуг, пов’язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту, за період фактичного користування кредитом. Кредитодавцю забороняється відмовляти споживачу в прийнятті платежу у разі дострокового повернення споживчого кредиту. Кредитодавцю забороняється встановлювати споживачу будь-яку плату, пов’язану з достроковим поверненням споживчого кредиту. |
|
Договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок Вкладник має право достроково в односторонньому порядку розірвати договір з дотриманням таких правил: 1) Вкладник зобов'язаний повідомити кредитну спілку про свій намір достроково розірвати договір не пізніше, ніж за 20 (двадцять) робочих днів до запланованої дати розірвання цього договору; 2) Якщо Договором передбачено перерахунок нарахованих на Вклад процентів, Вкладник зобов’язаний повернути Спілці надмірно отримані проценти. Повернення надмірно отриманих процентів може здійснюватись: * шляхом їх внесення до каси кредитної спілки; * шляхом їх внесення на поточний рахунок кредитної спілки у банку; * шляхом їх відрахування з грошових коштів за Вкладом, які б мали бути повернуті Вкладнику, згідно умов договору. 3) Кредитна спілка зобов’язана повернути Вкладнику всі належні йому грошові кошти відповідно до умов договору упродовж 5 (п’яти) робочих днів з дати, вказаної Вкладником як запланованої дати розірвання договору. 4) Днем припинення нарахування процентів за Вкладом є запланована дата розірвання договору вказана Вкладником в повідомленні про дострокове розірвання договору. |
|
3.5. |
Порядок внесення змін та доповнень до договору Будь-які зміни і доповнення до Договору дійсні за умови, якщо вони вчинені в письмовій формі і підписані сторонами, шляхом укладення додаткового договору. |
3.6. |
Неможливість збільшення фіксованої процентної ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги Тип процентної ставки – фіксована, не може бути збільшена. |
4. МЕХАНІЗМИ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ: |
|
4.1. |
Можливість та порядок позасудового розгляду скарг споживачів фінансових послуг 1. Скарги споживача фінансових послуг кредитною спілкою в позасудовому порядку розглядаються згідно Закону України «Про звернення громадян» за місцезнаходженням кредитної спілки. 2. Споживач фінансових послуг може звернутися із скаргою для позасудового розгляду згідно законодавства до: - Національний банк України, місцезнаходження: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, телефон: 0 800 505 240, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , веб-сайт https://bank.gov.ua/. Для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601 - Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) адреса: 01001, м. Київ, вул. Б.Грінченка, 1, тел.: 279-12-70; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , http://www.consumer.gov.ua |
4.2. |
Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства Законодавством не передбачено наявність у кредитної спілки гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються при наданні фінансової послуги |